Zaujímavosti
 
  Nie je tajomstvom, že Nicolas je úspešný herec, čo sa samozrejme odvýja na jeho konte. Je to herec čo sa nikomu nepchá do zadku, ale ostatní skôr jemu. Uvedomuje si ale jednu dôležitú vec, že peniaze sa ľahko rozkotúľajú a tak aj vie s nimi narábať. Účty vo viacerých bankách a investície do nehnuteľností sú základom pre udržanie, prípadne zvýšenie hodnoty peňazí. Možno ste už mali možnosť niekde čítať, alebo len zhliadnuť, že skupuje staré zámky a nehnuteľnosti. nemá ich veľa, ale to čo kúpy ani neľutuje. Hoci má svoj domov, z prenájmu tých ostatných sú ďalšie zisky a tak sa niet čomu diviť ak ho to ženie ďalej. Všetky transakcie pri kúpe nehnuteľností sú pritom papierovo a úradne doložené, pričom na túto stránku si obzvlásť dáva Nicolas záležať. Šikovnosť v tejto oblasti mu už priniesla do vlastníctva zámok v Anglicku, veľký vilový dom na pobreží vo svojom milovanom San Franciscu. V lete 2007 dokonca zámok v Bavorsku.
   
  Nicolas sa stihol už štyrikrát rozviesť a piaty krát oženiť. Vybojovať azda z každého filmového ocenenia aspoň jedno pre seba. Dopomohol filmovým spoločnostiam k miliónovým až miliardovým ziskom a ešte stále nie je pokladaný za akčného herca, aj keď ním v skutočnosti je.
   

 
  Nicolas má mnoho priateľov a netrpí móresmi ako niektoré z hviezd, že vyžadujú pred vstupom do hotela plyšový koberec, palmy a podobne. Je to pohodový chlapík a už od malička sa pohybujúci v kruhoch známych osobností. Veď postačí sa pozrieť dobre na túto fotografiu, koho na nej možno spoznáte, či nespoznáte. Slávneho Jacka Sparrowa. Či nie? Dnes už síce až do veľkej miery nie, no v minulosti boli priateľmi. Johny Deep v strede, na pravo spiaci Nicolas Cage.